| alex_8031 a întrebat:

Am un CD cu melodii track si cand dau sa le copiez in calculator imi copiaza doar shortcut-ul de la melodii, adica nu copiaza melodia doar iconita de la melodie. Cum fac sa le copiez in pc format mp3 pentru ca vreau sa le pun si pe alt cd. Multumesc!

6 răspunsuri:
| leo987 a răspuns:

Le transformi in mp3-uri cu un soft ripper. Vezi asta
http://download.rol.ro/easy-cd-ripper-2-37-4252.html

| FaNtAsTiCooo a răspuns:

Incearca sa cauti pe google convert Track to MP3, bagi CD-ul in PC si deschizi programul, apoi vezi tu ce trebuie sa faci. E foarte simplu...doar ca dureaza cam 30-45 min. Daca ti-a fost te folos sa imi spui.

| nimenialtul_3109 a răspuns:

Imi aduc aminte ca foloseam windows media player cu optiunea Copy fron cd si se salva parca in C:/Documents and Setting---->Numele utilizatorului------>My documents---->My music.
sper ca te am ajutat.

| interruptHD a răspuns:

Ai nevoie de un program care sa le transforme in mp3. Cauta pe google asa: convert track to mp3 si ia de acolo un program. Bafta.

| as4angel a răspuns:

Mi-a fost de ajutor.