| ziper94 a întrebat:

Am un cititor de carduri care cred ca e stricat... adica daca bag cardul cateodata nu il citeste si tot iese (se conecteaza si se deconecteaza) si mi-au aparut niste fisiere si foldere cu nume hieroglifice (patratele si tot felul` de litere ciudate) si cred ca e din cauza cititorului. Dar problema e ca nu pot vedea tot ce am pe el si vreau neaparat sa copiez unele poze. Stiti cumva cum as putea? Sau daca exista ceva program cu care sa salvez ce este pe card? Sau daca as putea repara cumva cardul? (stiu ca daca formatez cardul o sa fie din nou ca si inainte fara folderele alea dar vreau sa salvez ce e pe el mai intai)

1 răspuns:
| catablondu a răspuns:

Salut, nu cred ca e din cauza cititorului de card. Daca ai memorie suficienta, incearca sa salvezi informatiile care iti trebuie in memoria telefonului, sau sa le transferi pe un alt dispozitiv. Nu ai specificat daca acel card iti functioneaza in telefon, sau nu. Alta varianta, ar fi sa incerci, daca ai, cu un cablu de date.