| EugenRomaniuc a întrebat:

Am un HDD sata in pc. Vreau sa-mi schimb windows-ul si imi trebuia ceva pe ce sa-mi trec fisierele importante pe care nu le pot sterge! Cum nici un cunoscut nu avea HDD extern sau o alta memorie externa, si nici eu nu mai am, am luat de la un prieten din pc un HDD ata. L-am legat la sursa si la placa de baza, il invarte dar nu il citeste din pc. Nu mi-l arata niciunde! HDD-ul functioneaza. Aveti vreo idee?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Click Dreapta pe my computer -> manage -> disk management.

O sa iti apara o partitie la care trebuie sa ii pui o litera.

Daca nu apare nimic verifica daca apare in device manager. Daca nu apare nici un hard verifica daca apare in bios.

| Ex89 a răspuns:

Trebuie sa intrii in bios si sa ii schimbi setarile sa fie recunoscut este mai complicat de explicat big grin dar esentialul este din bios, joacate putin si afla