| anonim_4396 a întrebat:

Am un HUAWEI 8180 ( Orange Stockholm Need for Speed, acel model) si ma intreb de ce imi merge fruit ninja in lag. Am android 2.2.2 iar sora mea pe Samsung Mini Galaxy are 2.2.1, insa ei ii merge fara lag si mult mai bine.

Stie cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai este logic!
o diferenta de sutime pe android 2.2.X nu face diferente foarte mari. Cel putin nu cele 2 mentionate de tine!
Normal ca ii merge mai bine! Este SAMSUNG!
Plus ca are mai mult RAM (384MB vs 256MB) si ca are Procesor mai bun (600mhz vs 528mhz)!
Dar nu poti sa compari un Huawei cu un Samsung! Mai ales ca acel Samsung a fost un foarte mare 'hit'!
Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce ai putea face... Dar fa o coparatie care e mai mult decat evidenta:

HUAWEY < Samsung...

Nu conteaza doar versiunea de android, dar si componentele hardware ale telefonului. Placutza video, procesorul etcetera etica etera s.a.m.d. si puncte puncte.

SUcces!