| Simina94 a întrebat:

Ce telefon imi puteți recomanda?
De preferat Samsung, nu iPhone, nu imi permite bugetul.
Bugetul ar fi maximum 4000 RON.

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

A55, recent aparut, si suficient de puternic pentru uz obisnuit (exclus jocuri pretentioase)

https://www.pcgarage.ro/......a-la-3900/

Ar mai fi S23 simplu
si S23 FE
dar ma indoiesc ca ai nevoie de atata putere, si au ecrane mai mici, fiind totodata (mult) mai scumpe, mai ales S23.

A55 are sunet foarte bun,
camera principala se descurca foarte bine in conditii normale (in lumina scazuta nici macar S24 Ultra nu face poze wow, poate noile telefoane care vin cu senzor de 1inch sa fie o revolutie, dar telefoanele actuale NU, incluzand iPhone).

Daca iti cumperi altceva mai scump, efectiv arunci banii pe geam.

| ReddY25 a răspuns:

Samsung A55 sau A15

| flixbuster a răspuns:

Samsung S24, 3600 lei, 7 ani de support - can't beat that.

Iti mai raman bani si de incarcator, folie, husa - cred ca si de o bere.

https://www.emag.ro/....../D65L7KYBM

https://www.cnet.com/......o-7-years/

| SkandallKamataru a răspuns:

A55, iti iei versiunea cu 256gb e vreo 2.000 de lei cam asa si e forta, ai tot ce vrei de la un telefon, ai performanta, baterie, camera, display, sunet. N-ai nevoie sa dai mai mult de 2000 de lei pe un telefon in ziua de azi pentru ca toate sunt performante... daca vrei sa ti-o arzi in figuri sure, i-ati iphone... daca nu, i-ati Samsung si face aceleasi chestii.

| OmBanal33 a răspuns:

Daca vrei neaparat Samsung, gasesti S24 nou

| Motisor a răspuns:

Poco F5 Pro

| Diana4you97 a răspuns:

Cred că o alegere bună ar fi și Xiaomi 13T Pro.