| Ricobon_Andrei_1982 a întrebat:

Am un Iphone 4s blocat in icloud imi puteti suvera ce sa fac in afara sa il duc la service, trebuie sa existe o modalitate prin PC?

P.S:Fara bypass cu dns schimbat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ceri datele de acces la contul iCloud de la fostul proprietar (e-mail+parola), intrii in contul lui de iCloud de pe un calculator sau laptop (foarte important! ) si dezafectezi conexiunea cu telefonul.
Dupa aceasta, introduci cartela ta de Sim, iti creezi un nou cont iCloud si te conectezi la el prin telefonul. Este bine sa-ti dai si o adresa de e-mail alternativ unde sa se poata trimite cod de deblocare in caz ca ai uita parola de intrare pe iCloud.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu se poate, doar schimbat placa de baza cu alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il arunci si data viitoare nu mai cumperi telefoane furate sau nu le mai furi

| Ricobon_Andrei_1982 explică (pentru suntserios):

Nu a fost furat.A fost al mamei mele l-a luat nou nout dar a uitat parola!