| JuicyCouture a întrebat:

Am un iphone 5 cu gevey. Se poate scoate gevey-ul? Acum e pe Orange si tot in aceasta retea vreau sa fie. Se poate? Va merge bine? adica sa nu mearga greu sau ceva de genu. p.s mersi anticipat funda!( telefonul a fost cumparat din afara tarii )

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca telefonul tau e liber de retea il poti utiliza fara nicio problema si in reteaua Orange. Daca telefonul este codat pe o alta retea, este necesar ca decodarea sa se faca in service-ul autorizat al acestora.

Cu prietenie,
Orange Helper

| vatco a răspuns:

Pai e pe Orange Romania? daca folosesti gevey-ul il fol pentru a putea utiliza telefonul pe alta retea decat cea originala..mai ai o solutie ceva mai scumpa si anume unlock oficial de la Apple care poate costa de la 30 euro pana la 180 euro, depinde de reteaua in care e codat initial.