| ionuttatar a întrebat:

Am un laptop Acer cu procesor i5 2450m 2. 50ghz si placa video nVIDIA gt630 m 2gb, dar am o problema, se incalzeste foarte tare, aproape arde, temperatura HDD este de 36 grade iar procesorul 57 in idle.Este mare temperatura?

6 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Da de unde...glumesti? ...este o temperatura normala.Mai sterge-l de praf daca te pricepi sau du-l la un service care il curata de praf.Bafta!

| DeyCj a răspuns:

În idle e cam mărișoară pentru procesor. Când l-ai dus ultima data la curațat de praf?
Daca nu l-ai curățat de praf ar fi o idee bună s-o faci.50-100 de lei te costă. Succes

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Procesoarele Intel de pe laptopuri lucreaza eficient la 60C, deci nu este problema.
Daca ti se pare ca scoate miros de ars poti cumpara un stand de laptop.

| sltlp a răspuns:

Temperatura la hdd e foarte ok pentru un laptop.
La cpu e putin cam maricica(normal era undeva la 40-50), dar oricum, nu-i de ingrijodat inca. Fiind laptop, e de ingrjirat cand o sa ai in idle 70+ si in jocuri 85-95+

Răspuns utilizator avertizat