| rrrelllaxo a întrebat:

Salut,am un laptop Acer cu urmatoarele caracteristici, procesor core i5 2.4 ghz, 4gb rami, 500gb hdd, placa video nVIDIA 520m 1gb ddr3. Am o problema mi-am luat fan speed si imi arata temperatura la procesor in jur de 90 grade ...la cp1 90 si cp2 tot 90, e in grade chelsius straight face,ce ar fi problema? Ma gandesc ca jocurile la inceput imi merg bine, dupa ce se incalzeste incep sa sacadeze.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa adaug la raspunsul lui Bogdan ca si jocurile infierbanta. Daca procesorul este mic si si palca video "fix pe fix" cu cerinta jocului, desigur ca procesorul merge la maxim. Poti merge la un service sa curete de praf inauntru, collee-ele, sa schimbe pasta. Apoi vezi daca se mai infierbanta. Ori ai si niscaiva virusi care ruleaza si asta forteza si procesorul.

| rrrelllaxo explică (pentru anonim_4396):

Procesorul este core i5 4cpu 2.4 degi nu este slab,virusi nu am ma pricep destul de bine la pc`uri, am schimbat windowsu de curand, am avira cu licenta nu am virusi, si procesorul este destul de bun, l-am desfacut si de praf doar pasta nu am schimbat-o.

| BogdanMocanu a răspuns:

Curata calculatorul de praf, ia alt program si vezi daca arata tot aceeasi temperatura, si daca nu rezolvi cred ca trebuie sa schimbi pasta termoconductoare