| laviniauntila a întrebat:

Am un laptop Acer de 2 ani si acum, 2 zile cat am fost plecata am scos routerul de internet din priza. Cand m-am intor si am bagat netul inapoi in priza, laptopul nu se mai conecta. Am incercat sa intru in toate setarile si nu am reusit sa fac nimic. Zice ceva de un cablu de internet, doar ca nu stiu daca am primit asa ceva, la router sau la laptop. Daca nu, se poate cumpara?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Banuiesc ca vorbesti de router wireless. Daca laptopul se conecteaza la router prin cablu, ai nevoie de acesta, cu mufa rj45.
Daca router-ul e wireless, probabil trebuie refacute setarile din router.
Cablu de la internet il bagi direct in laptop, pentru a verifica conexiunea de net pe direct (fara router). Tot prin laptopul conectat direct la internet, incearca sa reconfigurezi router-ul, astfel incat setarile acestuia sa fie refacute si sa poata transmite semnal de internet catre laptop (wireless).