| Leg3nd4ry a întrebat:

Am un laptop Acer extensa 5220 si mi s-a slabit gaurica unde intra mufa de la sistem, nu mi se aude in boxe deoarece s-a slabit ala...Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Soniqu3 a răspuns:

Nu cred ca exista vreo metoda de a remedia o problema a unei mufe Jack 3.5 dar eu te sfatuiesc sa cumperi un adaptor care la un capat sa aiba mufa Jack 3.5(mama) iar la celalalt capat sa aiba o mufa USB 2.0.Adaptorul are un pret undeva la 30-35 ron! Multa bafta

| Leg3nd4ry explică (pentru Soniqu3):

Dar nu pot schimba in calculator in loc sa bag mufa jack la cea verde sa bag la cea albastra?
Daca nu...o sa incerc sa iau ce mi-ai spus tuwinking

| Leg3nd4ry explică (pentru Soniqu3):

Se gaseste in super-marcketuri? ( Carrefour, kaufland.)?

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Cea mai buna solutie este cea a lui sonique, e cel mai ieftin.
Alta varianta necesita service si schimbarea mufei pe placa de baza, te costa mai mult manopera.
Adaptor gasesti in magazinele de componente, sunt in toate orasele mari.
Elimina si auza pe viitor, altfel strici si usb-ul. happy
Bafta

| Leg3nd4ry explică:

Sa