| withoutme a întrebat:

Am un laptop Acer travelmate 2410 si nu se mai aude nimic, driverul la placa de sunet se instaleaza, gaseste placa de sunet dar nu se aude. stie cineva ce sa-i mai fac?

9 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

S-ar putea sa se fi dus placa, cumpara o placa audio pe USB, s-ar putea sa-ti rezolve problema fara alte mari complicatii!

| withoutme explică:

Nici pe alt windows nu merge nici la casti nu merge sunetul, mai incerc. mersi

| Azµre a răspuns:

Scoate-l din priză, scoate-i bateria, apoi i-a o linguriță sau ceva metalic și fă un scurt pe contactele de la laptop unde intra bateria. Apoi pui la loc bateria îl pornești și vezi ce zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca programu asta www.drivertoday.com

| Caataa a răspuns:

Salut.ce windows ai? daca ai xp cred ca driverul nu este capabil pe windows xp si mie la un laptop la fel mi-a facut instaleaza windows 7 si descarca 3dp chip si detecteaza driverele
Fundita?

| xAlly a răspuns:

Posibil ca difuzoarele laptop-ului sa se fi uzat. Incerca sa il duci la un magazin de piese pentru PC-uri si electronice si spune-i vanzatorului, daca se pricepe, sa iti faca o analiza la difuzoare, si poate asa o sa gasesti problema

| florinlthl a răspuns:

Daca ai driverul instalat si nu apare nicio eroare e posibil sa fie o problema din laptop. Oricum verifica bine pe la setarile audio sa nu fie pus pe default alt device, se poate intampla si asta, dar daca ai instalat driverul probabil s-ar fi schimbat automat, asa ca cel mai probabil e din laptop. Succes!

| feherdi a răspuns:

Cred ca ti sau ars difuzoarele dinauntru leptopului... dar daca pui casti merge sunetul?

| Maryus_Golea_1992 a răspuns:

Am si eu un Acer travel mate 2410 si nu gasesc driver video care ma ajuta si pa mine va rog frumos :X