| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Asus i3 si are licenta win 8 si win 8 instalat,dar cand il pornesc imi porneste direct in bios. Sistem restore nu merge sa dau, imi da o eroare. Pot sa instalez win 7 pe el? Daca da, pe ce buton apas cand bag dvd in el ca win 8 asta e un **** de windoes in comparatie cu cele anterioare la care tasta f8 era ceva la indemana?

1 răspuns:
| Vickyy a răspuns:

Ca sa poti instala Windows 7 pe el, trebuie sa ai setat drive-ul de pe care iti va boota DVD-ul.De regula DVD-ul incepe sa booteze dupa ce trece logo-ul laptopului ..Ar trebui sa-ti mearga sa instalezi Windows 7, dar ti-as recomanda sa mergi si la un service pentru calculatoare.
Si eu am Windows 8 si nu am patit asta pana acum.