| Daniels89 a întrebat:

Buna,Am un laptop Asus X55VD si vreau sa imi instalez windows xp. Si in cutie la el nu mi-a dat cd cu driverele pentru windows xp sau vista, mi-a dat doar cd cu drivere pentru windows 7. De unde pot lua drivere pentru Asus X55VD pentru windows xp?
NU COMENTATI AIUREA CA DE CE NU FOLOSESC WINDOWS 7 SI VREAU DOAR XP ACEL WINDOWS VECHI
RASPUNSUL ESTE UNUL FOARTE BINE INTEMEIAT..FOLOSESC LAPTOPUL PENTRU O MULTIME DE PROGRAME GSM IAR UNELE PROGRAME NU MERG INSTALATE PE WINDOWS 7

6 răspunsuri:
| IoanieCriminalul a răspuns:

Te anunt cu regret ca no sa gasesti! Laptopurile mai noi sunt facute pentru windows 7.Si eu am avut aceiasi problema cu driverele pentru xp dar m-am informat si am aflat ca nu le suporta. Oricum windows 7 mi se pare mai bun

| qqqqqqqqqqpppppppppp22222222225555555555gggggggggg a răspuns:

Deci am vazut la un laptop ca cineva a avut windows vista si sia instalat windows xp deci merge imi pare rau ca nu te pot ajuta dar cred ca este un sfat bun dar te sfatuiesc sa mergi la cineva care stie mai bine si care o mai instalt si care are un cd sau dvd original cu windows xp

funda

| DanyPrv a răspuns:

Sal
daca vreiit pot da eu XP baga-ma in lista si da-mi buz
P.S. Spune-mi ce vrei dupa buzz ca sa stiu cine esti

| Daniels89 explică (pentru DanyPrv):

Da-mi add la iliescu_Danyel

| Radu_Dumitru_1999 a răspuns:

Am si eu acest Laptop si la inceput am vrut si eu. Dar iti da eroare la instalare deoarece e prea performant pentru acest fel de windows. Pentru ca are DDR3 mare. Si nu cre ca vrei sa il strici pe windows xp. (sper ca ti-am fost de folos)

| Daniels89 explică (pentru Radu_Dumitru_1999):

Am rezolvat intre timp problema merge si cu XP dar trebuie setat din bios IDE sau ATA si o sa meargawinking