| Sapphire a întrebat:

Am un laptop Asus K52N de un an. Acum cateva zile am scapat din greseala pe el o portocala si de atunci a inceput sa imi bazaie ventilatorul, si sa nu se mai incalzeasca decat foarte putin. Inainte de incident, ventilatorul era foarte silentios, imi mergea bine laptop-ul, nu se bloca decat extrem de rar, si se incalzea foarte tare. Ce sa ii fac ca sa nu mai bazaie? Si era normal ca inainte sa se incalzeasca atat de tare? tongue

1 răspuns:
| AnghelB a răspuns:

Cred ca l-ai deblocat. Coolerul tau era blocat, de aia se supraincalzea.
Trebuie desfacut si uns ventilatorul. Cel mai bine inlocuit.
Poti incerca si cu aer comprimat. Exista spray-uri pe piata.