| Tămaș_Dani_1987 a întrebat:

Am un Laptop ASUS si nu are buton pentru deschiderea trapei CD ce fac? unde gasesc un buton?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da CD are?

| Jipa95 a răspuns:

Nu toate laptopurile au unitate dvd-rw integata. Daca m-ai putea spune modelul laptopului, ti-as putea confirma asta.

| gelu1970 a răspuns:

Pc/click dreapta/open
a doua optiune: acolo langa butonul ce lipseste ai un orificiu in care poti introduce o surubelnita fff subtire. asta e maniera de a deschide unitatea optica de forma manuala.
buton nu cred ca o sa gasesti. unitatea optica de regula se substituie cu alta noua atunci cand se defecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele laptopuri nu au buton de open a sertarului, ceea ce cred ca trebuie impins putin si se va deschide.

| cristianu2001 a răspuns:

Intri in my computer dai click dreapta pe unitatea optica si scrie undeva eject, dai si ar trebui sa se deschida