| giana2ingrid a întrebat:

fac apel la inteligenta voastra... aveti idee care este motivul pentru care nu pot folosi bluetooth? de fapt nici nu gasesc iconita bluetooth nu exista nici in control panel ceva de genul bluetooth... mentionez ca am un laptop asus are si are un buton de activare si un led cu iscriptia bluetooth... dar nu se intampla nimic... va multumesc!

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele pentru bluetooth pentru a putea folosi acel dispozitiv. Acum depinde ce model de laptop ai!
http://uk.asus.com/ProductGroup1.aspx?PG_ID=1quIC6RvvlvcvNbn

| dragoos a răspuns:

In primul rand trebuie sa instalezi un program de bluetooth, asta dupa ce in prealabil ai cumparat un dispozitiv bluetooth pe care l-ai introdus intr-o mufa usb. daca ai un laptop care include si usb atunci trebuie sa folosesti indicatiile lui kratos si sa instalezi driverele de pe cd-ul laptop-ului referitoare la bluetooth, asa o sa si vezi unde se instaleaza el si ce denumire are.