| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Am un laptop de gaming și după ce am reinstalat Windows am mici probleme, de exemplu num pad meu este trecut pe mousepad cum au laptopurile astea noi acum și avea un buton prin care țineam apăsat și se aprindea mouse padul și atunci funcționa nr padul. Când îl stingem mergea mous padul dar acum nu se aprinde și nu mai vrea sa meargă nr padu, cred ca drivar ceva.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Singura solutie ca sa il mai faci este sa il duci la cineva priceput un servis reparatii laptopuri, platesti reparatia si esti sigur ca il face un specialist, ca asa sa te tot joci aiurea il faci praf.

| NLS a răspuns:

Https://rog.asus.com/......k_download

Instaleaza Chipset, HotFix si Pointing Device de aici.

Pentru problema cu tasta multimedia pentru microfon, daca Hotfix de acolo nu rezolva nimic,
ar trebui sa instalezi ArmouryCrate, programul de control al ASUS pentru tastatura, RGB, etc

| halogen001 a răspuns:

Corect. Trebuie căutate și instalate driverele si soft-ul corespunzător de pe site-ul producătorului laptopului dupa modelul laptopului.