| Kadxss a întrebat:

Buna ziua TPU! Am un laptop de gaming iar pana acum imi mergea butonul de windows (de pe tastatura) iar acum nu mai merge butonul. Nu e stricat pentru ca am dat sleep la laptop iar apoi am apasat pe butonul windows de pe tastatura si s-a pornit. Am incercat sa apas si fn+windows buton si tot nu merge, ce pot sa fac? Tin minte ca am mai avut un laptop pe care am avut aceeasi problema dar nu mai stiu cum am rezolvat-o, ma ajutati va rog? Nu mi-au mers nici tutorialele de pe Youtube.

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Probabil s-a pus laptop-ul in modul Gaming. Prin el se dezactiveaza tasta Windows. Probabil se poate dezactiva cumva, dar asta depinde de laptop-ul tau. Poate este Fn+F1-12 sau altfel. Asta e ideea mea, bafta!

| Kadxss explică (pentru IonutR1):

Mersi am apăsat fn și f12 și merge

1 răspuns: