| Domnulmedicmedicinal a întrebat:

Am un laptop Lenovo g510 cu i3.....cand il deschid nu merge destopul si la fel jumatate de iconite sunt peste limita din dreapta.Am avut un monitor conectatsi a fost pe modul expand. Acum laptopul xcand il deschid se blocheaza si da stop working

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, rezolutia reglata corespunzator.
Schimba rezolutia la una "standard" valabila la majoritatea ecranelor (1024x768, 60Hz), iar dupa repornire vei putea incerca si alte reglaje. In acest caz, daca noua rezolutie aleasa nu-i "place" monitorului si/sau nu confirmi manual noua rezolutie, atunci dupa 10-15 secunde va reveni automat la cea anterioara.

| K0sti a răspuns:

Asa si? Fa-l cum a fost, ca de aia exista optiuni la placa video!

| Domnulmedicmedicinal explică:

Problema este ca dupa ce introduc parola nu merge nimic