| nutuxcristian a întrebat:

Am un laptop MacBook 13, 3". Am placa video integrata de la INTEL, si vreau sa-i fac upgrade/update nu stiu cum se spune; sau sa ii aloc mai multa memorie RAM. Stiti cumva daca se poate vreunul din procedeele astea?
DAU FundaVOT POZITIV!

11 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Poti sa-i faci upgrade, adaugand cel putin 2 Gb, la memorie, si vezi ca poti gasi memorie pentru Apple, la magazinul lor, din Afi Palace Cotroceni.

| nutuxcristian explică (pentru EmanuelEmy7):

Da-mi mai multe detalii te rog. Te referi la memorie RAM sau ce? Uite specificatiile macbook-ului meu:
3GB RAM
Intel Graphics 64MB
160GB HDD
Intel Duo 2GHz

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Da, poti adauga inca un 1 Gb!

| AdmiNuL a răspuns:

Salut! Daca vrei upgrade(nu se zice update) la placa video, du-te la un service. Daca vrei sa ii adaugi mai multa memorie ram vezi ca are un capac pe spate. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| MihocSilviu a răspuns:

Din cate stiu eu se poate baga memorie ram si ssd sau hdd nou, nu stiu nimic de placa video

| wwast a răspuns:

Placa video integrata nu se poate upgrada.Doar vezi sa ai instalat driverul corect.

| nutuxcristian explică (pentru wwast):

Pe MAC OS X nu exista drivere.

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Trebuie sa reinstalezi sistemul de operare!

| nutuxcristian explică (pentru EmanuelEmy7):

Si cum fac asta? laughing Eu macbook-ul il am din Canada, mi l-am luat ca asa are toata lumea acolo. Nu prea ma pricep pe el.

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Te descurci, tu! big grin
P.S Vezi ca sunt pe net, mai exact pe un site videotutorial.ro, videoclipuri in care iti arata cum sa-l instalezi, sau le mai poti gasi, si pe youtube!

| naytr0 a răspuns:

Din pacate nu poti faci nici un upgrade la placa video. Poti sa ii mai pui niste RAM, dar nu te ajuta foarte mult.