| abc23 a întrebat:

Am un laptop Packard Bell EasyNote W3971, la care bateria nu ma prea tine incarcat mai deloc. Incarcarea dureaza vreo cinci minute pana ajunge la 100%, iar bateria se descarca in doua minute. Acest laptop l-am primit de la cineva, care l-a folosit doar pentru email si mi-a spus ca laptopul nu are mai mult de 100 de ore de folosire. Care o fi cauza acestei probleme? Ce trebuie sa fac pentru a remedia problema cu bateria?

4 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Sa o schimbi. In timp, bateriile isi pierd capacitatiile indiferent daca sunt folosite sau nu.

| Hand_CalculatoareSecond_1985 a răspuns:

Avem noi baterii la 100 lei cu garantie. http://Sistems.ro

| AlExUtZu4423 a răspuns (pentru Hand_CalculatoareSecond_1985):

Da dar cine stie daca merg? P.S NU cumpara vechituri.

| Hand_CalculatoareSecond_1985 a răspuns (pentru AlExUtZu4423):

Garantie -6- luni!