| ge0rgianna a întrebat:

Am un laptop Packard Bell ME35 (il am de 3 ani) si de cateva zile a inceput sa se inchida singur cam la 20 de minute. care este problema? si ce as putea sa i fac? multumesc.

6 răspunsuri:
| Umbra_9400 a răspuns:

Probabil depunerile de praf in cantitati masive pe sistemul de ventilatie sau ar mai putea fi din cauza suprafetei pe care il amplasezi, de exemplu daca il tii in pat el nu mai respira cum trebuie, nu poate scoate aerul cald din interior in exterior si practic se supraincalzeste si automat se stinge sau isi da restart - este sistemul de siguranta pentru a nu ti-l arde.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Supraincalzirea cred ca e, majoritatea laptop-urilor se inchid automat cand se supraincalzesc, daca e asta problema nu prea ai ce sa-i faci tu, mergi cu el la reparatii BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se supraincalzeste. vezi ca este posibil sa-ti omoare bateria (daca nu a omorat-o pana acum) desfa capacul din spate si curata ventilatorul si lamelele radiatorului si se rezolva problema. e am patit-o cu acelasi laptop si mi-a terminat bateria (acum tine 10-15min).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mi-l vinzi miehee hee cat vrei pe el

| adesp12 a răspuns:

E de la supraincalzire.iti recomand sa ti iei un cooler pentru laptop.nu e scump.gasesti si la 20-30 de lei. dar du-l si la curatat mai intaiwinking

| Creeatza a răspuns:

Si eu am acelasi laptop ca si tine si aveam aceeasi problema pana acum o luna cand l-am dus la reparat. Avandu-l de 4 ani, necuratat deloc si plin de praf se inchidea singur, solutia a fost sa fie suflat de praf in interior. Sper ca n-am raspuns prea tarziu!