| Annaa a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite Pro L40. Imi puteti furniza informatii utilitare despre el? Pe net nu gasesc. Si am o problema. Nu functioneaza wirelessul. Sub laptop este un buton pe care scrie Wireless on/off. Chiar daca e on sau off e tot aia pentru ca nu functioneaza. Nu gaseste nici o conexiune Wifi. Help! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 0pufarinA a răspuns:

Foarte frumos ca si aspect acest laptop insa eu sunt profund dezamagita de el. Nu stiu sa iti dau detalii tehnice despre el insa vreau sa iti dau cateva sfaturi sau mai bine zis niste chestii nasoale pe care le-am patit eu. Prietenul meu are acest minunat laptop. Inaine a avut Vista pe el si s-a gandit sa treaca la xp. M-a rugat frumos sa ii instalez windows-ul, zis si facut. Dupa instalare ne-am lovit de o mare problema: driverele. Driverele nu le primesti in cutie, trebuie sa stai tu 10 ani pe net sa le cauti. Am cautat driverele in disperare, am sunat chiar si la magazinele care vand laptopuri, nimeni nu stia nimic. Intr-un final am gasit un forum care ne dadea linkuri catre driverele respective. Dupa atatea ore am fost fericiti ca le-am gasit dar si mai fericit a fost prietenul meu pentru ca desi nu isi poate instala nu stiu ce jocuri, cs-ul merge. Deci mare atentie cand iti instalezi windowsul, sper ca ti-a fost de folos.

1 răspuns:
| VonStauffenberg a răspuns:

Battery Life (minutes) 129
Bluetooth Yes
Dimensions 365 x 267 x 39
Display Standard WXGA
Display Type Super TFT
Drive Speed 5400
Graphics Chipset Intel GMA 950
HDD Capacity (GB) 60
Infrared Yes
Installed RAM (MB) 512
Laptop Form Factor Laptop
Memory Card Compatibility None
Modem Yes
MPN PSL43E00L00NEN
No. of USB Ports 3
Notebooks & Tablet PCs Display Size 15.4
Operating System Windows Vista Home Basic
Optical Storage Tri-Format DVD/DL
Pointing Device TP
Processor Speed (GHz) 1.86
Processor Type Intel Pentium T2130
Protocol IEEE 802.11g
RAM Type DDR2 SDRAM
Video Memory Technology 32MB (Shared)
Warranty Length 1 Year
Weight (kg) 2.8