| Crinutza21 a întrebat:

Am un LG KP500 si de la un timp nu-mi mai merge difuzorul nu stiu din ce cauza(nu l-am scapat). cate odata se mai aude dar pentru cateva secunde.se poate sa se fi dezlipit ceva la el?

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Nu se aude cand esti sunata sau cand vorbesti la tel.este posibil sa fie buzerul de vina,ori are un fir deslipit, sau este distrus.dar nu te speria ca nu costa asa mult, cam 15lei un buzzer, acum depinde cata manopera iti iau smecherii

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Crinutza21 nu se spune defuzorul, ci difuzorul, difuzorul nu i ți merge din cauză că a căzut in interiorul telefonului, trebuie dus la un centru specializat, și îl vor lipi la loc. Succes.Mergi cu el la magazine care decodează resoftează telefoane, și vezi cît te costă,

| Crinutza21 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Auzi draga am gresit o litera si ce se poate corecta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

În loc să te bucuri că te am ajutat cu un răspuns, tot tu esti tare n gură

| Crinutza21 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am notat raspunsul tau ca fiind folosior si iti dau si funda dar mai astept sa vad ce raspunsuri mai primensc

| Crinutza21 explică (pentru Reparatoru):

Pai nu se aude deloc nici cand sun nici cand ascult muzica...

| Reparatoru a răspuns (pentru Crinutza21):

Da la acest model de telefon difuzorul are rol si de buzzer[adica pentru sunet de apel] pai alta varianta nu cred ca este,decat sa mergi cu el la reparat, sau incearca sa folosesti castile, si-l pui pe vibratie.bafta!

| Crinutza21 explică (pentru Reparatoru):

Pai da oricum folosesc castile pana o sa-l repar ...adica merge reparat nu... oricum multumesc de raspuns

| anonimulkissulica a răspuns:

Si la mine nu se aude ...Si chiar vreau sa aflu de ce.