| BoMbeRmEn a întrebat:

Am un modem modem hg655b romtelecom 4 eth si wireless adsl vdsl fttb si vreau sa ii fac setariele pentru wi-fi! Stie cineva Ip pe care trebuie sa intru? Stiu ca era din cife ( exact ca cel de la CS), Dau funda pentru IP bunwinking!

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

IP-ul est: 192.168.1.1 cu user: admin, iar parola: admin.
Dupa ce ai intrat dai in stanga pe BASIC, apoi pe Wlan si in dreapta o sa ai setarile de wifi.
Daca ai intrebari legate de configurare poti sa ma contactezi.
Mult succes.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Internet Explorer intri pe 192.168.1.1 (il scrii in bara de adrese de sus), iti inta o fereastra in care scrii la user admin si parola tot admin si iti intra setarile de configurare a router-ului. Numai bine!