| Cosmin_Mihai_1996_IRF4 a întrebat:

Am un pentium 4, windows xp cu 2.4 GHz, 1024 MB ram si 128 MB placa video radeon 9200 pro family si as vrea sa stiu daca pot instala Windows Vista Home Premium.

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu o să meargă, va lua mult RAM.
Poţi încerca un windows 7 dacă vrei ceva mai "bun" doar că placa video e cam slabă, nu stiu dacă o va duce.

| K0sti a răspuns:

Poti da o sa mearga prost! Calculatorul e destul de slab, iar Vista un mare mancator de resurse!

| VadsuneteCs2 a răspuns:

Foloseste un windows 7 (versiunea 32 bit), windows vista este un mancator de resurse.