| lucian a întrebat:

Am un procesor amd opteron 1, 8 ghz, daca fac overcloking cu cat pot sal maresc, am sursa de 550 w

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Ii poti face din bios gasesti pe acolo pe la optiuni procesor vezi tu pe acolo dar sa nu il maresti cu mai mult de 100 mhz ca il arzi acum depinde si ce racire ai la el eu am 2 culere pe el meu unu pe carcasa si unu pe el si am si pasta termoconductoare cu pulitura de metal cred ca e argint asa scria pe cutie si eu l-am marit de la 2.66 la 2.86 si merge putin mai bine dar nu prea ma ajuta sursa pe mine ca e de 450 w daca era mai mare il duceam si la 3.0

funda plss

1 răspuns:
| alexno2 a răspuns:

Nu ai sanse il strici