| adytza1998 a întrebat:

Am un procesor Intel celeron 2.20 GHz x64 de biti si 1g ram ce parere aveti sa bag windows 7 x64 sau x32

Răspuns Câştigător
| pvg a răspuns:

Pentru o mai buna functionare si o mai mare rapiditate iti recomand WnDoWs Xp ProfesSional pe 16 sau 32 biti care vrei tu...pentru configuratia ta nu ar fi bine sa bagi win7big grin sper ca te-am ajutat

9 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Iti trebuie Windows pe 32 de biti. happy

| JustCosmin a răspuns:

La 1GB RAM pe 64-bit o sa-ti ruleze ca naiba, asa ca mai bine pui un Windows 7 Starter care e pe 32-bit.
PS: Nu exista x32, ci x86 (32-bit).

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

În nici un caz.

| suffarstar a răspuns:

1 gb ram mai bine bagi xp.Eu am amd x64 3500+, am bagat win 7 pe 32 si mere ca naiba.Sugerez xp.

| berlin a răspuns:

Windows pe 32 biti

| Believe312 a răspuns:

Eu iti recomand un x86 sau x64 nu stiu care vrei si uitete aici care e diferenta
http://www.youtube.com/watch?v=Vt3WI1oSQbc

| Kenzo1987 a răspuns:

Eu iti recomand sa bagi win xp. Deoarece win 7 mananca mult.Pt a baga win 7 trebuie sa ai minim 2 gb.

| mariusilu a răspuns:

Windows7 se baga cu 2g ram