| AlexUnder200 a întrebat:

Am un procesor Intel pentium dual core inside 2.5 Ghz. e mai bun Un procesor intel core duo 2.2Ghz?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Dual core este cu doua procesoare, core duo este un procesor cu doua nuclee. Si la frecventa, primul este mai puternic decat al doilea.

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Nu k-i mai mic

| Elektro a răspuns:

"cele dual core sau core2 duo lucreaza mai incet dar cu cap"(iar in legatura cu GHZii poti sa ii dai overclock)

| CalinTeodorGeorgian1990 a răspuns:

Primul e mai bun

| HD_Go-Od_1997 a răspuns:

NU! logic asta al tau e DUAL are doua miniprocesoare si are 2.5 Ghz, si ala e DUO si are tot doua dar 2 procesoare nu microprocesoarewinking deci te sfatuiesc sa il tii pe al tau...

FUNDA?