| TheGrooveStreet a întrebat:

Am o sursa de 230V, credeti ca este prea slaba pentru. : un procesor intel dual core 2.2Ghz e1500, pv: nVidia 8400Gs 512mb, 3Gb ram

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cam la limita cred... daca iti da restarturi atunci e cam mica

| ElektroViruss a răspuns:

Puterea sursei se masoara in W nu in V.

In cazul in care puterea sursei tale e doar de 230 W sunt slabe sanse sa iti mearga cu acele componente happy

Bafta!

| fr4t3ll0 a răspuns:

Da. La sistemul tau iti recomand de la 400W in sus. Daca iti permite bugetul, alege una de firma (Seasonic, Thermaltake, etc.). Uite si un link: http://www.emag.ro/surse