| Batmanuel a întrebat:

Am un procesor Intel quad core 2.4 ghz q6600, vreau sa-i fac overclock la 3.0 ghz desigur cu un cooler nou, credeti ca voi simti o diferenta in jocuri? dati-mi un exemplu cu cati fps mai mult o sa am in unele jocuri

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sper ca ai si o sursa de calitate, si o placa de baza ok. in jocuri depinde mai mult ce gpu ai, deci doar daca te joci wow o sa vezi diferente mari. 3. 3 ghz e cam putin, iti zic din experienta ca la 3 ghz nu is diferente mari pe q6600. Daca tot iei un cooler, sa il duci macar pe la 3.4-3.6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 2, 4 la 3 e ceva... incearca sa nu il soliciti atata...
fps depind si de alte componente nu numai de procesor...