| Batmanuel a întrebat:

Recomandati-mi un cooler bun pentru un Intel quad core q6600 2.4 ghz, vreau sa-i fac overclock sa-l duc in 3.2 ghz, as dori cooler-ul sa fie de la eMAG compatibil cu 775 si probabil pentru un viitor upgrade sa fie compatibil si cu 1155, ce ziceti de Cooler Thermaltake Contac 16 compatibil Intel/AMD? bugetul meu e maxim 90 de lei mai astept pareri

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei pareri, uite o parere...NU face overclock, nu te ajuta cu nimic. Daca ai ajunge cu el in 5GHz te-as intelege, s-ar vedea o diferenta. Asa nu o sa vezi nimic, decat o sa chinui procesorul degeaba.

| IulianP a răspuns:

Fa un efort si mergi pe un Arctic Cooling: http://bit.ly/QZIQws
Este mai bun decat Contac si are prindere pentru toate socketurile.

| EUReKa a răspuns:

Mergi pe un zalman sau u cooler master cu incredere, cred ca se gasesc si in jurul pretului acela, sunt si pe eMAG oferte