| Randy Orton a întrebat:

Am un PSP 3004. De un timp nu imi mai merge incarcatorul si acum il incarc prin USB. Nu stiu ce s-a intamplat. Am cautat prin zona incarcatoare, dar nu am gasit... Intrebarea este: cum pot sa il repar acasa? Voi pleca la tara si apoi la mare si am mare nevoie de el pentru ca acolo nu am PC si nu il pot incarca prin USB. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Cauta un incarcator de sonnyericsson k810 original, dupa aceea ii tai mufa lui si o inlocuiesti cu mufa de la psp 3004 ( inainte de a face aceasta operatie taie mufa de la psp intai, introdu incarcatorul considerat defect in priza, dupa care capetele firelor fara mufa punele pe limba fara frica, daca simti usoare piscaturi pe limba inseamna ca acel incarcator este functionabil, doar mufa este defecta, daca nu pisca la limba urmezi instructiunile de la inceputul frazei, daca mufa este defecta nu poti face nimic pentru repararea lui, decat prin cumpararea altui incarcator standard), daca mai ai si alte nelamuriri contacteaza-ma prin mesaj.

1 răspuns:
| DonAnonymius a răspuns:

Poti imprumuta de la un prieten incarcatorul lui.