| darcalex a întrebat:

Am un samsung corby nu de mult timp si nu l-am formatat bine adica nu sta mult incarcat ce pot face sa mai incerc odata? TRe sa schimb bateria? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Dupa ce se descarca complet, pune-l la incarcat cam 24 de ore. Daca nu functioneaza(la mine a functionat, eu am nokia), atunci schimba-i bateria. sper c a ti-am fost de ajutor happy

2 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

De obicei orice telefon mobil nou trebui formatat de 3 ori, adica atunci cand se descarca complet se pune la incarcat minimum 12 ore. Daca acest lucru nu functioneaza, atunci e bine sa schimbi acumulatorul (bateria).
Incearca mai intai sa o scoti si sa o introduci la loc dupa care reiei sistemul de formatare de la zero.
Mult succes,

| ------------------ a răspuns:

"si nu l-am formatat bine" NU SE formateaza bateria. Uite aici un raspuns : "Se formateaza bateria sau nu?
Bateriile originale Samsung, bazate pe cea mai noua tehnologie, fie Litium-Ion fie Litium-Polimer, nu necesita formatare."(citat de la intrebari frecvente, site-ul Samsung) deci nu te mai lua dupa toti ca de aia nu-ti tine bateria.