| AndreiSoft a întrebat:

Am un Samsung sgh-910 blocat pe reteaua "3" din Italia si vreau sa il deblochez exista vreo modalitate?

Răspuns Câştigător
| Petrica44 a răspuns:

Paşi de urmat: 1. Introdu un SIM oarecare (valabil) în telefon. (Am făcut acest lucru fără SIM) 2. Porneste-l si tasteaza : * 2767 * 3855 #, apoi resetează telefonul şi va fi doar temporar deblocat. 3. Introdu * 7465625 * 638 * 00000000 * 00000000 # Acest lucru afectează cartela SIM cod. Pe urma reintrodu codul: # 7465625 * 638 * 00000000 #, aceasta este codul care practic iti deblocheaza telefonul.Pentru verificare Introdu * # 7465625 #, si-ti vor aparea urmatoarele: reţea de blocare - inactiv subset de blocare - inactiv sp blocare - inactiv cp blocare - inactiv Blocare SIM - inactiv Blocarea activ - inactiv de blocare a telefonului - Auto inactiv de reţea - inactiv subset autoblocare - inactiv autoblocare sp - inactiv autoblocare cp - inactiv autoblocare sim - inactiv.Succes!