| Georgeslick179 a întrebat:

Am un sistem home cinema 5.1 la conectata la pc nu merg toate boxele doar 2 boxe am windows xp ce sa fac?

7 răspunsuri:
| suntroman a răspuns:

Este vorba despre placa audio depinde de cat o ai daca e setat pe 5.1 si iti merge decat doua inseamna ca ai 2.1 poti cumpara una mai mare daca vrei sa iti mearga toate dar mai intai verifica la programul audio cu cat este setat

| Georgeslick179 explică (pentru suntroman):

Am la realtek hd audio am dat 6 ch si unde este program de setat

| Georgeslick179 explică (pentru suntroman):

Am la realtek hd audio am dat 6 ch si unde este program de setat

| suntroman a răspuns:

Intri la realtek hd audio manager si la speakers iti arata la spaker configuration jos stereo ala si 5.1, 7.1

| Georgeslick179 explică (pentru suntroman):

Dap acoolo e 6 ch dar la sounds and audio devices proprietati este pe 5.1

| suntroman a răspuns (pentru Georgeslick179):

Deci nu ai placa audio corespunzatoare daca vrei sa-ti mearga toate ia-ti una mai mare

| suntroman a răspuns:

Eu sunt mai sigur ca nu ai placa audio mare ca si eu am la o unitate 5.1 activ dar imi merge decat 2 boxe