| Iulian_Pavaloaia_1994 a întrebat:

Am un sistem Trust 2.1. Dar am o problema la el. Se intrerupe melodia si tot o data si becul de la subwoofer.Adica cand se intrerupe melodia se intrerupe si becul de la subwoofer. Multumesc happy

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand se intrerupe si becul, inseamna ca nu primeste curent.
Verifica stecherul din priza si mufa de alimentare cu curent. Becul (Led-ul) va indica unde nu face bine contact.

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru Bula):

M-am uitat in interior am verificat firele dar nimic...

| Bula a răspuns (pentru Iulian_Pavaloaia_1994):

La tine priza si stecherul sunt in interior? :O

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru Bula):

Pai e priza normala. Nu stiu sincer la ce te referi. laughing

| Bula a răspuns (pentru Iulian_Pavaloaia_1994):

Mai citeste odata raspunsurile mele si incearca sa le intelegi... tongue

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru Bula):

Mi-am dat seama laughing M-am uitat si la priza/stecher si nu e nimic ciudat la ele happy

| Bula a răspuns (pentru Iulian_Pavaloaia_1994):

Da-i doua palme, metoda clasica a romanului pentru repararea defectelor de contact big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Nu ai dat prea multe indicii, cand anume se intrerupe tot timpul? Sau cand il dai la maxim? Si i si revine? Adica doar ledul se opreste sau se stinge de tot numai auzi nimic pe el.

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Se intrerupe din cand il cand nu conteaza la ce volum e.Si da isi mai revine pentru cateva minute si dupa iar. Cand se stinge ledul se intrerupe si melodia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iulian_Pavaloaia_1994):

Ai un scurt undeva, o fi pe sursa si nu este vorba de fire, ci de un condensator uscat, trebuie schimbati condensatorii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pot fi lipituri reci undeva si din cauza asta se intrerupe dul la reparat undeva la un electronist.