| D1eSeL a întrebat:

Am un smartphone Samsung Galaxy Y cu versiunea android 2.3.6.
Vreau sa stiu DACA pot sa ii actualizez versiunea la una mai buna si ce versiune maxima pot sa ii bag (intreb versiunea maxima deoarece un prieten a facut prostia sa bage 4.0.4 tot pe Galaxy Y si a ajuns cu el la reparat).
Si trebuie neaparat sa fie cu ROOT?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GaBYBrb a răspuns:

Telefonul tau nu suporta versiune mai mare de 2.3.6 si nu ti-as recomanda sa iti bagi o versiune root-ata de 4.0.4 ca o sa fie plina de bug-uri si o sa iti descarce si bateria mai repede.

2 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Cel mai bine este sa o lasi pe cea originala daca iti merge bine, in plus iti vei pierde garantia la el daca actualizezi dupa capul tau.

| mihay88 a răspuns:

Cred ca daa il rootezi ar merge bine cu Android 3.2 Honeycomb. Nu recomand nici eu ultima varianta desi e posibil sa mearga si aia destul de bine happy