| xyz2012 a întrebat:

Am un TE Racer II. Am creeat un tipar pentru deblocarea lui. L-am uitat, am incercat de 5 ori tiparul, s-a blocat telefonul. Imi cere contul de google pentru deblocare. L-am introdus dar degeaba...
Cum il deblochez? straight face

-prima mea intrebare pe TPU-

Răspuns Câştigător
| kiddoeraxus a răspuns:

Reseteaza telefonul. Pentru a face asta trebuie sa intri in Recovery Mode, uite aici ceva idei: http://www.modaco.com/topic/353540-cannot-enter-recovery-mode-fastboot/

Dupa ce ai intrat in Recovery Mode, din tastele de volum selectezi Wipe data/Factory Reset, apoi tot din tastele de volum te duci la [Yes] si il selectezi apasand butonul "Home" butonul mare din mijloc.
Dar vezi ca daca faci asta o sa pierzi tot ce ai in telefon.

1 răspuns:
| Pisaroschi_Mihai_1973 a răspuns:

Ti a folosit cu ceva