| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Am un tel Benq-Siemens...am facut schimb acum 3 saptamana cu o pers iar eu i-am dat un Samsung E250...problema e ca telefonul nu imi mai citeste cartela...nu-mi spuneti sa-l duc la reparat ca l-am dus dar nu miau explicat cei de acolo nimic au zis doar ca merge reparat si mau lamurithee hee

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai si de ce nu l-ai lasat la reparat daca merge reparat?
Nu poti sa-ti dau sugestii si vad ca cei care au facut-o inaintea mea nu te-au multumit. Totusi daca nu vrei sa duci telefonul la reparat si nu stii pe nimeni care sa te descurce mai ai o sansa - fa schimb inapoi cu vechiul tau telefon.

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Du-te la un orange/vodafone/cosmote si spune-le ca nu-ti mai merge cartela. Ar trebui sa ti-o inlocuiasca daca e cartela de vina.

| VladDu a răspuns:

Mergi la operatoru retelei in care te aflii si zici ca vrei alta cartela, vei plati o taxa de 1-2 euro cred.

| adrian88 a răspuns:

Mergi intai la operatorul de telefonie mobila a carui ii apartine cartela si vezi daca e cartela de vina... daca e buna s-ar putea sa fie telefonul codat pe alta retea din romania sau din strainatate... daca nu fa schimbul inapoi si ia-ti telefonul