| KlaudiuRad a întrebat:

Am un telefon Huawei Y6 și am o funcție dezactivare la atingere, ceva care dezactivează atingerea ecranului când este în buzunar. Această funcție consumă baterie mai multă dacă o las activată? Și dacă țin luminozitatea pe vreo 75% consuma mai multă baterie decât dacă o pun pe automat?

Răspuns Câştigător
| Quadrillion a răspuns:

Nu, este ca si cum ai spune ca functia care ii permite telefonului sa tina ecranul stins consuma baterie.
Daca pui pe automat se reduce consumul, nu mult, dar reduce.