| Alexandra9314 a întrebat:

Am un telefon nokia 6500s-1 si nu ii mai merge slot-ul de card. Imi puteti spune daca se poate repara si cam care ar fi pretul. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

La modelu asta de Nokia trebuie sa verifici contactele de la capacul bateriei,daca capacul nu este inchis bine sau este mizerie pe el in locul unde face contact cu lamelele de pe placa telefonului, se intampla de nu-ti recunoaste cardul.o spun din experienta, am reparat asa ceva si stiu.se poate sa fie vreo lamela care nu mai atinge capacu, sau putin praf si nu mai face contact bine. daca nu reuseti singura dul la cineva care se pricepe, poate scapi mai usor cu reparatu.bafta! astept un raspuns sa vad ceai facut.

| onnu a răspuns:

Da! se poate repara! costa cam 30 lei sa iti schimbe altul!

| onnu a răspuns:

Da! se poate schimba costa cam 30 lei!