| AnDr3iYY a întrebat:

Am un telefon Nokia ExpresMusic si cand bag cardul de memorie in telefon imi scrie,,Memory card not formatated",,format memory card?" dau da imi scrie,, Delete all date on memory card?" dau da se inacrca si scrie,, operation failed" de ce? va rog ajutati-ma nu merge nici un card funda!

5 răspunsuri:
| adsx a răspuns:

Nu sunt compatibile cadurile

| Ekcstsy a răspuns:

Incearca sa ii dai format prin Pc Suite daca ai cablu de date la telefon.

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Du-te la un specialist sau la un Orange store, Vodafone... ce ai tu

| DarkDV a răspuns:

1.Poate e problema cu cardreader-ul telefonului
2. Poate cardurile sunt protejate.
Si dupa cum zici u ...sar putea sa fie problema cu telefonul. sper ca te-am ajutat

| Assul_Samir_1997 a răspuns:

Andrei,din detaliile pe care le dai tu cardul/carudrile care le bagi tu in telefon trebuie formatate, introdu cardul in telefon stergi absolut tot ce ai pe card, si dupa acea dai format... sper sa te ajute... Funda? big grin?