| LDCCristi a întrebat:

Am un telefon Samsung Omnia 18350 si cand bag cablu de date ma electrocuteaza destul de bine. De ce? O fi de vina slotul USB?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ia masoara tensiunea intre carcasa calculatorului si calorifer de exemplu, sa vezi cat ai! Ai 110V, numai bine ca sa-ti treaca de reumatism!

| LDCCristi explică (pentru K0sti):

laughing Dar dc ma electrocuteaza doar telefonul asta? O fi ca eu cand il bag are bateria full si inca incearca sa il incarce si "da pe afara"?