| Liviu321 a întrebat:

Am un televizor Daewoo si de ieri intampin urmatoarea problema: nu mai pot vedea decat cateva posturi tv( Digi 24, National TV, Kanal D) si cand incerc sa caut alte posturi in frecventa, nu imi gaseste decat pe cele mai sus metionate. L-am scos din priza, i-am scos cablu si degeaba. L-am mutat in alta camera la cablu acela (tot RCS&RDS)si nimic. Cred ca este de la televizor dar nu stiu ce. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pune-l pe cautare automata a posturilor si trebuie sa-ti gaseasca toate posturile tv transmise de firma de cablu.

| Liviu321 explică (pentru Ioandelasal):

Pai asta am incercat sa fac dar imi gaseste doar posturile mai sus mentionate. Am inteles ca e de la TV dar nu stiu care sa fie problema cu el.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Liviu321):

S-ar putea ca televizorul sa nu aiba lungimile de banda pe care firma de cablu transmite anumite posturi, am patit si eu asa cu un televizor si l-am dus la un atelier si mi-a facut extensie de banda.

| Liviu321 explică (pentru Ioandelasal):

O sa il duc la reparat dar pana acum a mers perfect timp de vreo 3-4 ani. Mai am un televizor in alta camera, tot Daewoo, mai vechi decat acesta si merge perfect. Se pare ca televizoarele astea cu cat sunt mai noi si mai moderne rezista mult mai putin fata de cele vechi.

| darrio2007 a răspuns:

Da-i cautare automata.Ai televiziune
digitala sau analog?

| Moisin_Antonio_1999 a răspuns:

Cred ca este de la cablu incearca si tu romtelecom sau upc