| wTzy a întrebat:

Salut,
Pot face ca un monitor lcd sa devina Televizor? (exista ceva adaptor de la VGA la cablu coaxial?)

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Http://www.cel.ro/......-1920ex-l/

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa simplu nu ai cum.Monitoarele nu au incorporate în ele tv tunere, așa cum au televizoarele, de asta le zice monitoare; Că un tv poate deveni monitor, asta e drept, da invers numai dacă interpui între cablul coaxial și monitor un pc ce are tv tuner

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, se poate. Uite aici: http://www.digitalworld.ro/......ma-PREMIUM

| OnuOnulică a răspuns:

Da, se poate.

| halogen001 a răspuns:

E nevoie de un tv tuner extern care nu necesita calculator, tv tuner care poate fi analog, digital sau combinat, in functie de tipul de semnal ce vine pe cablul coaxial.