| Razvan524524 a întrebat:

Am un televizor Sony bravia, asta https://www.emag.ro/......D536PJBBM/ Asa, si vreau o telecomanda pentru el deoarece telecomanda mea actuala nu stiu ce s-a intamplat cu ea, tv-ul raspunde doar la comanda de inchidere/pornire a telecomenzii, butoane pe tv nu sunt xd deci nu stiu ce sa-i fac. Problema este de la comanda sau de la tv? Tin sa mentionez ca am un abonament la upc si servicile lor cu telecomanda lor merg fara nicio problema. Daca este de la telecomanda va rog sa-mi dati un link de unde pot sa-mi achizitionez alta. Va multumesc pentru intelegere, dau si o fundita :D

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Trebuie sa cauti o telecomanda universala care sa stie de modelul tau de TV. Scrie pe cutia telecomenzii universale. Oricum cand o cumperi, pastreaza bonul si daca nu merge ok, in 24 de ore mergi sa o schimbi.