| DeyCj a întrebat:

Am următoarea nelămurire.Am constatat ieri că se încarcă greu următoarele pagini: google.ro(care e pagina de pornire),youTube și linkul ce te loghează automat din messenger pe mail,ultimul îmi afișează textul alb deci este necitibil;
Am dat vina pe un virus deoarece am instalat un program ce mi-o băgat pe gât abuziv Babylon toolbar, Adobe air și încă 2 programe fantomă,eu neavând posibilitatea de a le ocoli, deoarece nu avea opțiunea advancet de unde să le debifez și azi am formatat complet primul hard disc, al doilea lăsându-l intact deoarece am date importante pe el, și am constatat că problema nu a dispărut.
Am scanat complet amândouă hardurile cu 3 antiviruși free AVG Avira recue cd și Microsoft security essentials dar nici unul nu a detectat nimic.Deci nu îmi dau seama ce ar putea fi deoarece înninte să instalez drăcia aia de program totul funcționa normal. Aveți ceva idei despre cum s-ar remedia problema asta și dacă este posibil ca un virus să migreze de pe un hard disc pe altul chiar dacă nu sunt în RAID?
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Mie nici macar azi nu imi incarca mailul.Iar ieri au mers toate groaznic.

| DeyCj explică (pentru babyalexa):

Și tu ai internet de la RDS?

| babyalexa a răspuns (pentru DeyCj):

DA.Se pare ca ste de la ei, mai multi useri au aceeasi problema.

| DeyCj explică (pentru babyalexa):

Da curios că numa astea 3 site-uri îs afectate.O să sun și eu mâîne la ei să văd care-i treaba.Mersi mult

| babyalexa a răspuns (pentru DeyCj):

Cu multa placere.La mine cea mai mare problema vad ca este in continuare cu mailul.

| DeyCj explică (pentru babyalexa):

și ție îțio afișează scrisul alb în loc de negru, fapt ce îl face necitibil, dar asta numai în internet explorer că în firefox totul e normal?

| babyalexa a răspuns (pentru DeyCj):

Mie u imi merge in nimic, nici in chrome, in nimic, fie imi face textul de necitit, fie nu se inarca si imi apare o eroare.

8 răspunsuri:
| Bebitssaa a răspuns:

Buna, si la mine a fost aceeasi problema ieri. Toate se incarcau atattttt de greu. Dar stai linistit probabil e o problema de la compania de internet. Mie nu imi mai face asa, acum mereg totul normal. NU e nici o problema insa daca persista cheama pe cineva carea este priceput in calculatoare! Incearca sa dezinstalezi programele acelea, si sa instalezi ceva asemanator. FUnda big grin?

| DeyCj explică (pentru Bebitssaa):

Mersi de răspuns da am luat în calcul și asta dar am reinstalat sistemul așa ca la carte formatare în 2(fat și ntfs) tipuri de sistem de fișiere dar numai la primul hard disc, asta ca să mă asigur că sectoruul de boot a fost creat deci și potențialul virus distrus și nici un rezultat, de aia întrebam dacă virușii mai noi pot migra de pe un hard disc pe altul