| DarQueen a întrebat:

Am vazut de curand o poza interesanta(link mai jos).
Este editata misto.
Intrebarea este: stiti careva cu ce program a facut fundalul alb-negru si "obiectul" l-a lasat color? Sau stie careva cum se face?
Dau funditahappy
Help
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Pai e simplu se foloseste un program care lucreaza cu layere, gen Photoshop, GIMP, Paint.NET. Operatiunea asta este foarte usoara, selectezi obiectul respectiv, dai sa inverseze selectia, adica sa selecteze toto in afara de obiect si apoi dai sa iti faca selectia alb negru si ceea ce nu e selectat adica obiectul respectiv, va ramane la culoarea lui naturala!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu in photoshop... si eu am facut asa ceva... si is pe langa de tot la editare foto :)) uite aici : http://www.flickr.com/photos/beniamin_bucur/4286133258/